24 Дек

Адинг ја поддржа „Големата награда за архитектура“

Адинг, како компанија која долги години има одлична соработка со Асоцијацијата на архитекти на Македонија, и годинава ја поддржа „Големата награда за архитектура“ за реализиран објект. Н...

Повеќе
24 Дек

Новогодишна забава на групацијата Адинг

Во пресрет на новогодишните празници, како и секоја година, деловниот систем АДИНГ организираше предновогодишна забава (на 20.12.2013) за своите вработени и најблиските соработници. Препознатливи по...

Повеќе
2 Дек

Советување „Современи материјали и постапки за санации на градежни објекти“

Во организација на Друштвото „Изградња“ и Градежниот факултет на Универзитетот во Белград, на 26 ноември беше одржано советување „Современи материјали и постапки за санации наградеж...

Повеќе
27 Ное

Акција „Ден на дрвото“ во Адинг

И оваа есен, по повод „Денот на дрвото“ Адинг ја поддржа акцијата со неколку садници во нашиот двор. Вработените и годинава помогнаа во акцијата, а беа насадени: 1 дрво од видот Albizia...

Повеќе
13 Ное

Меморандум за соработка на Адинг АД, Скопје со Технолошко – металуршки факултет – Скопје

На ден 07.11.2013 година во просториите на Технолошко – металуршкиот факултет во Скопје, беше потпишан Меморандум за соработка за стипендирање на дел од студентите од прва година, помеѓу Адинг ...

Повеќе
20 Сеп

Адинг ja поддржа Велосипедската парада во Скопје, по повод Европската недела на мобилност

По повод одбележувањето на Европската недела на мобилноста, под мотото „Чистиот воздух е твоето движење“ во Скопје се одржа Велосипедско дефиле во кое земаа учество граѓаните на градот Ск...

Повеќе
20 Сеп

ПРОВЕРЕН КВАЛИТЕТ, ВО НОВО МОДЕРНО ПАКУВАЊЕ\r\n – Производната линија на Адинг во нова, модерно дизајнирана амбалажа

Речиси 45 години Адинг го гради сопствениот имиџ на еден од ретките македонски брендови присутен на уште 13 светски пазари. Компанијата ја почувствува потребата од освежување на дел од производите о...

Повеќе
12 Сеп

Успешно реализиран проектот „100 пешачки премини за безбедност на 10.000 ученици“

Проектот „100 пешачки премини за безбедност на 10.000 ученици“ успешно е реализиран. Почнувајќи од 20.08.2013 се до почетокот на училишната година, беа обновени 100 пешачки премини во нас...

Повеќе
22 Авг

Адинг дел од проектот „100 обновени пешачки премини“

Адинг во соработка со Министерството за внатрешни работи и Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот и патиштата (РСБСП)  денеска потпиша согласност за реализирање на проектот „100 о...

Повеќе
16 Авг

Донација на Адинг за изградба на „Шатор“ – подарок за град Скопје

По повод 50-годишнината од катастрофалниот земјотрес во Скопје, во просторот меѓу "Кермес" и Зоолошката градина, се промовира скулптурата "Шатор", подарок од архитектите за градот Скопје. Адинг го п...

Повеќе
14 Авг

Инженер од Адинг награден со „Инженерски прстен“

Tрадиционално по 10. Пат, претседателот на Република Македонија- Ѓорге Иванов, на најдобрите 10 дипломирани студенти на инженерските факултети , им го додели признанието „Инженерски прстен 2013...

Повеќе
12 Авг

Адинг награден за најдобар двор на стопански објект во град Скопје

На конкурсот објавен по повод традиционалната манифестација „5Јуни – Светски ден на животната средина“ Адинг ја освои првата награда во категоријата најубаво уреден двор на стопанск...

Повеќе
8 Авг

44-ти Адингов ден

Приказната на Адинг продолжува. Оваа година го прославивме 44-тиот роденден. Во пролетна атмосфера, вработените и гостите се дружеа и се потсетија на успесите и убавите моменти од изминатава година.&...

Повеќе
7 Авг

Промени во составот на органи на управување на АДИНГ АД Скопје

На 23.05.2013 година Надзорниот одбор се конституира и на истата седница ги реизбра членовите на Управен одбор и избра уште еден нов член. Новиот состав на органите на управување на АДИНГ АД Скопје ...

Повеќе
5 Авг

Доделено признание и награда за најдобра дипломска работа со примена на Адингови материјали

Секоја година, традиционално, Адинг доделува награди на најдобрите студенти од „Градежен факултет“ - Скопје, кои при изработка на дипломската работа најдобро ја опишале примената на Адинг...

Повеќе
4 Авг

Адинг го поддржа Скопскиот маратон ‘13

И оваа година Адинг го поддржа Скопскиот маратон кој се одржа на 12.05.2013 годинa со донација на Адингмаркер 1 во светло сина боја со кој беше обележана патеката за трчање.  Кенијските претста...

Повеќе
3 Авг

Јавен повик за годишно собрание на акционери

Годишното собрание на акционери на Адинг АД Скопје ќе се одржи на 21мај 2013година со почеток во 14.00 часот во просториите на Адинг на ул.Новоселски пат бб. Јавниот повик е достапеновде. Во прилог...

Повеќе
2 Авг

Адинг на Meѓународниот саем за градежништво во Белград (SEEBBE 2013)

Во периодот од 16 до 20 април се одржа 39-от Меѓународен саем за градежништво во Белград, Р.Србија (SEEBBE), како една од најзначајните и најголеми  манифестации од областа на градежништвото за ...

Повеќе
1 Авг

Адинг ја поддржа акцијата – „Скопје градот на цвеќето, Скопје градот на розите“

По повод почетокот на пролетта, во Скопје се одржа акција за садење на бели рози.  Розите се растение кое апсорбира големи количини на олово и кадмиум и ќе придонесат за почист воздух и поздрав...

Повеќе
12 Мар

Новогодишна забава на групацијата Адинг

Во пресрет на новогодишните празници, како и секоја година, деловниот систем АДИНГ организираше предновогодишна забава (на 21.12.2012) за своите вработени и најблиските соработници. Дел од забавата ...

Повеќе
12 Мар

Отворање на деловни простории на „Бизнис Центар Адинг“

На 26.12.2012 свечено беа отворени новите деловни простории на Бизнис Центар Адинг и комплетно реновираниот продажен дел. За реконструкцијата се погрижи нашата ќерка фирма Биро проект, а за изведбат...

Повеќе
12 Мар

Доделување на големата годишна награда за архитектура

На 26.12.2012 (среда) во Музеј на град Скопје се одржа манифестацијата Голема годишна награда за Архитектура, која е под покровителство на Претседателот на Р.Македонија г-дин Ѓорѓе Иванов и во органи...

Повеќе
12 Мар

Посета на саемот БАУ \'13 во Минхен, Германија

Со цел следење на светските трендови од областа на градежништвото, традиционално, тим инженери од Адинг го посети саемот за архитектура, градежни материјали и системи BAU 2013, кој се одржа од 14 -19...

Повеќе
12 Мар

Уличните продавачи на Лице в Лице го посетија Адинг

И 2013 година ја започнавме како општествено одговорна компанија. Организирана група од улични продавачи на списанието Лице в Лице, повторно го посети Адинг и нашата ќерка фирма Биро Проект. И 2013 ...

Повеќе
12 Мар

Признание за Адинговите инвестиции надвор од РМ

Стопанската комора на Македонија ја одбележa 91-та годишнина од своето постоење со пригодна свеченост во Стопанската комора на Македонија (18.2.2013 година). Годинава тоа беше направено со еден скро...

Повеќе
12 Мар

Следи ги чекорите ...

Почитувани,   Ве покануваме да нѐ посетите на претстојниот Саем за градежништво на Скопскиот Саем кој ќе се одржи во периодот од 05 - 09 март 2012, во хала 1 или Метрополис арената....

Повеќе
12 Мар

Посета на студенти од Градежен факултет на штандот на групација Адинг

Како и секоја година, нашиот штанд на Саемот за градежништво го посетија групи на студенти од Градежниот факултет во Скопје. Нашите вработени ги запознаа со производната програмана Адинг, им ги през...

Повеќе
12 Мар

Групација Адинг на Саемот на градежништво во Скопје, 2013

Заедно со уште над 300 компании од градежниот сектор, Групацијата Адинг зеде учество на 10-тиот Меѓународен саем за градежништво, градежни материјали и градежна механизација 2013. Саемот беше отворе...

Повеќе